x

 

Kurumsal Kimlik Tasarımı

Kurumsal kimlik tasarımı nedir?

Bir kurumsal kimlik veya kurumsal imaj tarzıdır şirket , firma veya iş (müşteriler ve yatırımcılar hem de çalışanlar gibi) halka kendilerini sunar.

İstanbul’daki profesyonel bir grafik tasarım şirketi, size logo tasarımı ve kurumsal kimlik seti de dahil olmak üzere birçok hizmet sunabilir. Çoğu zaman bu fikre aşina olmayan çoğu şirket, kurumsal kimlik setine neyin dahil olduğunu merak eder. Bir kurumsal kimlik kiti çeşitli malzemeler içerebilir. Şirket logosu genellikle şirket kitinin temel taşıdır ve kit içindeki her şey bu logo etrafında tasarlanmıştır.

Kurumsal kimlik kitinde, şirketin dış imajını yansıtırken tutarlılık kesinlikle şarttır. Günümüzde Ürdün’deki tüm geçmişe ve büyüklüğe sahip şirketler, kurumsal kimlikleri geliştirmek için önemli miktarda para harcıyor. Bunun nedeni, bir şirketin projelendirdiği şahsın, insanların şirketi nasıl gördüğü konusunda önemli bir etkiye sahip olmasıdır.

Kurumsal bir logo ve kimlik setinin tasarımında kullanılan marka, genellikle tüm ürün ailesinin hemen tanınabilmesi için belirli bir renk düzenini içerir. Bir kurumsal kimlik paketine çeşitli farklı materyaller dahil edilebilir:

 • Logo Tasarımı
 • Kartvizit
 • Antetli Kağıt
 • Devam Kağıdı
 • Diplomat Zarf
 • Sunum Dosyası

 

KURUMSAL KİMLİKTE YER ALAN RESMİ EVRAKLAR

 • Fatura
 • Sevk İrsaliyesi
 • Tahsilat Makbuzu
 • Gider Pusulası
 • Masraf Belgelendirme Formu
 • Çek Bordrosu
 • Kaşe

Kurumsal Kimlik Nedir?

Kurumsal kimlik, bir şirketin tüm görsel ve duyusal yönlerinin büyük resmidir. Logo tasarımı; Kırtasiye; basılı broşür ve doğrudan posta gibi pazarlama teminatı; web sitesi tasarımı, e-posta, sosyal medya; çevrimiçi, radyo, dergi, reklam panosu ve görüntülü reklamcılık; ürün tasarımı ve paketleme; çalışan üniformaları; kurumsal tabela ve araç grafikleri. Bir kurumsal kimlik programı, şirket tarafından yaratılan tüm bu potansiyel izlenimleri ele almak zorundadır ve kimliğin tutarsız veya mevcut olmayan bir şekilde uygulanması, en az marka algısının daha az olmasına neden olabilir. Bir Stil ve Kullanım Kılavuzu tüm bunların nasıl uygulanması gerektiğini gösterir ve eğer takip edilirse, şirketin her zaman kamuoyu ile ilgili bir izlenim bırakmasını sağlar; tarz, ton, görünüm ve his, kurulu kurumsal kimliğe uygunluk gösterir ve böylece markayı destekler.

Marka İmajı Nedir?

Bir marka imajı, bir kişinin o şirketle, kişiyle, ürünüyle veya hizmetiyle ilgili her deneyiminden oluşur. Logoyu gördüğünüzde, yani halkın bir işyerinin kişiliğini algılayışında düşündüğünüz şey budur. Başarılı ve çekici bir marka yaratmak, bir şirketin hedef pazarına hitap etmek için uygun strateji, konumlandırma, pazarlama ve mesajlaşma gerektirir. Nihayetinde bir marka izleyiciden oluşuyor; müşteriler sadece bir ajans tarafından yaratılan strateji, konumlandırma, pazarlama ve logoya değil, aynı zamanda davranış, etik ve şirket değerlerine de dayanıyor. Bir müşteri bir şirketle senkronize edildiğinde, ortak bir vizyon ve değerlere dayalı bir bağlantı olan duygusal bir bağdır.

Şu an şirketinizin büyüklüğünden bağımsız olarak, tedarikçilerinize ve müşterilerinize profesyonel, tek tip bir mesaj sunabilmeniz çok önemlidir. Kaliteli kartvizit ve uygun antetli kağıt ve zarflar, tam olarak bunu yapmanıza olanak sağlar.

Kurumsal kimlik kitiniz, şirketinizin marka imajıyla ilgili her şeyi içerir. Sonuç olarak, web sitenizin yanı sıra herhangi bir dergi veya gazete reklamı da kurumsal kimlik paketinize dahil edilebilir. Bir kurumsal kimlik setinin nihai amacı, müşterilerinizin sizi tanımasını ve malzemelerinizi derhal tanımasını sağlamaktır.

Günümüzün rekabetçi iş dünyasında, her şirketin kendine özgü ve benzersiz bir kurumsal logo ve kimliğe sahip olması kesinlikle şarttır. Geçmişte, birçok küçük şirket kurumsal kimlik geliştirmeye yatırım yapmaya gerek olmadığını düşünüyordu. Bugün, artık durum böyle değil. Profesyonel bir kurumsal kimlik seti, çok uluslu şirketler için olduğu kadar küçük şirketler için de önemlidir.

Onlinesatınal Bilgi Teknolojileri , İstanbul’da profesyonel, yenilikçi kurumsal kimlik setleri sağlama konusunda uzmanlaşmış profesyonel bir grafik tasarım şirketidir . Yaratıcı uzmanlardan oluşan ekibimiz, müşterilerinize uyumlu bir mesaj yayacak kurumsal bir kimlik paketi tasarlamak için sizinle birlikte çalışmaktan memnuniyet duyar.

Kurumsal kimliğinizi bir üst seviyeye taşıyın ve bugün müşterilerinizi çekmeye başlayın!

Kurumsal Kimlik Paketi | Logolar, Kartvizitler ve Antetli Kağıtlar

CI Paketi olarak da bilinen Kurumsal Kimlik Paketi, Şirketiniz için ihtiyacınız olan her şeyi grafik tasarım perspektifinden kapsar. Kurumsal Kimlik (Marka Kimliği), herhangi bir Şirket veya İşletme için önemlidir. Kurumsal Kimlik Paketi işinizin akışını bir arada tutmanıza yardımcı olur. CI’nizde her şeyin eşleşmesi önemlidir ve Kurumsal Kimliğinize dayanarak marka bilinirliği yarattığınız pazarlama çabalarınızın hayati bir parçasıdır.

Antetli kağıdın veya logonuz olsun, her şeyin aynı olması gerekir. Bu bizim engin deneyim ve uzmanlığımızın kullanışlı olduğu yerdir; Mükemmel Kurumsal Kimlik oluşturmanıza yardımcı olabiliriz. Kurumsal Kimliğiniz, işinizin yüzüdür ve insanların İşinizi düşündüklerinde hatırlayacağı şeydir.

Kurumsal Kimliğinizi geliştirmek için, sektörünüze uygun doğru renkleri, şekilleri ve metni kullanmak için çok fazla araştırma ve zaman harcanır.

İyi bir kurumsal kimliğe sahip olmanın müşteri tabanları yarattığı, işi geliştirdiği ve müşteri sadakatini arttırdığı kanıtlanmıştır. Doğru CI’ye sahip olmak, modern ve güncel bir web sitesine sahip olmak kadar önemlidir.

Kartvizitler

Kartvizitler, Şirket içindeki herhangi bir Şirket veya kişi için gereklidir. Kartvizit, kim olduğunuzu gösteren küçük bir kart benzeri temsildir ve adınız, mesleğiniz, irtibat numaranız, e-posta adresiniz ve web sitesi adresiniz gibi bilgileri içerir.

Dijital Antetli

Belgeleriniz için antetli kağıtlar kurumsal kimliğinizin önemli bir parçasıdır. Bunlar çeşitli belgeler üzerinde ve hatta Faturalarınızda kullanılabilir. İşletmenizin akışını doğru yönde tutar. Word belgelerinde veya örneğin e-posta imzaları olarak kullanılabilirler.

Logo tasarımı

Logo tasarımı, Grafik Tasarımın en önemli alanlarından biridir. Tasarlanmış profesyonel bir logoya sahip olmak hayati önem taşır ve markanızın grafik gürültü denizinde tanınmasına yardımcı olacaktır.

Kurumsal kimlik tasarımları, reklam ajanslarının öncelikli eserleri arasındadır. A’dan Z’ye bir şirketin kurumsal kimliğini oluşturduğunuzda, ne ile karşı karşıya olduğunuzu iyi bildiğiniz gibi, başka hiçbir reklam işinde zorluk çekmezsiniz. Kurumsal kimlik tasarımına eklenecek öğeleri görelim:

 • Logo tasarımı
 • Antetli Kağıt, Kartvizit, Zarf, Dosya, Kartlar, Dahili İletişim Dökümanları
 • Ürünler, ürün paketleme
 • Yapı, Ofis ve Şantiye Gibi Çevre
 • Tabelalar, Kılavuz Elemanları
 • Sergiler, Fuarlar ve Seminerler
 • Faturalar, Teslimat Notları, Ödeme Makbuzları ve Depozito Fişleri
 • Personel Kıyafetleri, İzleme Formları, Başarı Sertifikaları, Sertifikalar
 • Kurumsal Yayınlar, Gazeteler, Operasyon ve Finansal Raporlar, Broşürler,
 • Kataloglar
 • Kalem, Not Defteri, Gündem ve Takvim gibi Promosyon Ürünleri
 • Web Sitesi, İnteraktif CD ve Sunumlar gibi Çoklu Ortam Uygulamaları
 • Araba Dekorasyonlar
Call Now Button